Ako vybrúsiť svoj diamant

AKO VYBRÚSIŤ SVOJ DIAMANT?

 

Počuli ste príbeh o mužovi, ktorý v lese rúbal strom? Okolo prechádzal druhý muž a pýta sa toho prvého, celkom vyčerpaného a spoteného: “Prečo si nenabrúsiš sekeru, máš ju celkom tupú?!” A muž mu odpovedá: “Nemám čas, musím zrúbať tento strom”.

 

Tu snáď ani nie je čo dodať. “Hlupák!” Myslíte si. A čo vy a vaša práca? Kedy ste si naposledy našli čas spraviť si analýzu efektivity? Zamýšľali ste sa nad tým, či niekde nestrácate zbytočne čas? Čo by ste vedeli robiť inak – rýchlejšie, lepšie, lacnejšie? Koľkí z vás poviete, že nemáte čas? Tak teraz hneď si ho nájdite!

Jeden múdry muž – Bruce Barton – kto ho nepozná, povinne vygoogliť, povedal: “vybrúste svoj diamant” aby ste boli úspešní. My brúsime sedem rokov a zatiaľ sme zistili, že:

 

ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEPLYTVAJTE SVOJOU ENERGIOU.

Aby ste boli skutočne dobrí v tom čo robíte, venujte sa tomu naplno. Eliminujte činnosti, ktoré vás oberajú o čas a nemáte z nich radosť. Skúste ich delegovať, automatizovať alebo outsourcovať. Možno sa to bude na začiatku zdať ako nepotrebná investícia, ale ak to spravíte rozumne, v budúcnosti vám prinesie ďaleko viac. Tak napríklad, čo keby za vás softvér sám spravil každý mesiac inventúru? Alebo automaticky odoslal SBL? Alebo sa denné menu aj s fotkami samé objavilo na vašom facebooku? Ako? 

 

NEMÍŇAJTE PENIAZE NA REKLAMU, KTORÚ KAŽDÝ PREHLIADA.

Nepodceňujte silu obrázkov a moderných médií. Kvalitná produktová fotka na instagrame dokáže spraviť viac ako 500ks letákov. A úplne najviac zavážia fotografie z „kuchyne“ o tom ako dané fotky vznikli. Sociálne siete hýbu svetom. Doslova. Pravidlá efektívneho marketingu sa za posledné roky výrazne zmenili. Tí, ktorí to pochopili a dokázali sa prispôsobiť teraz zdieľajú svoju reklamu za 5eur mesačne a oslovujú masy. Chcete aj vy?

 

VÁŽTE SI SVOJ PERSONÁL A SNAŽTE SA MU SPRÍJEMNIŤ PRÁCU ČO NAJVIAC.

Poznáte rovnicu spokojný zamestnanec =  spokojný zákazník? Nie majiteľ, ale zamestnanec! Pretože s nimi prichádzajú vaši zákazníci do kontaktu. U personálu obsluhy to platí stonásobne. Vlastne, povolanie čašník patrí medzi najstresovejšie povolania vôbec. Rozmýšľate ako svojmu personálu uľahčiť vybavovanie objednávok a ušetriť nabehané kilometre medzi kuchyňou a terasou? My máme riešenie. Ikelp POS mobile.

 

KOMUNIKUJTE SO SVOJIMI ZÁKAZNÍKMI.

Získate si ich dôveru a zároveň zistíte, čo si trh žiada. Skúmajte, analyzujte, vyhodnocujte a majte prehľad. Prečo k vám chodia vaši pravidelní zákazníci na obed každý deň? Je to preto, že máte výborné jedlo alebo dobré ceny, príjemný personál alebo dobré strategické miesto? Systém inteligentných stolov umožňuje zákazníkom priamo od stola prostredníctvom svojho mobilu ohodnotiť jedlo, obsluhu a pod. Získate tak užitočnú spätnú väzbu pre vaše interné potreby a cenné referencie na svoj facebook alebo webstránku.

 

STE INÝ AKO KONKURENCIA? UKÁŽTE V ČOM.

Odlíšiť sa od konkurencie je základným pravidlom úspešného podniku. Na pešej zóne v každom meste sídlia desiatky kaviarní, barov, reštaurácií. Ale iba 5% z nich sú top. Prečo? Pretože sú niečím iné, zaujímavé. Ukážte v čom ste iný vy. Napríklad, že máte systém privolania obsluhy prostredníctvom mobilu alebo zákazník môže priamo odoslať svoju objednávku do kuchyne, či na bar zosnímaním QR kódu. Mobilný čašník nie je len dizajnová a inovatívna aplikácia, ale uvidíte, ako tiež ušetrí čas vášmu personálu.

 

NENECHÁVAJTE PROCESY VO SVOJEJ FIRME BEZ PRAVIDELNEJ KONTROLY.

Poznáte to, boli by ste najradšej, ak by ste mohli byť 24/7 na prevádzke. A, povedzme si pravdu, všetko by aj inak vyzeralo. Ale nemôžte! A ani sa o to nesnažte. Nastavte procesy tak, aby ste mohli vykonávať pravidelný monitoring odkiaľkoľvek a kedykoľvek. A zamestnanci o tom vôbec nemusia vedieť, bude sa im pracovať lepšie. Aj z domu môžete vidieť obsadenosť vašej prevádzky, rýchlosť vybavovania objednávok, stav skladu a pod. Výhoda Ikelp POS mobilu je okrem iného aj v tom, že databáza je na cloude, to znamená, že sa k svojim prehľadom dostanete prostredníctvom svojho konta odkiaľkoľvek, z akéhokoľvek zariadenia, ktoré má wi-fi.

 

Ako ste na tom vy? Ste pripravený vybrúsiť svoj diamant a posunúť svoje podnikanie o level vyššie?

Napíšte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Polia označené * sú povinné

Loading…